Aranżacja mieszkania

Aranżacja mieszkania pod wynajem dostosowana do określonych grup docelowych 

Chcesz zacząć swoją przygodę z wynajmem mieszkania i zastanawiasz się jak szybko i łatwo znaleźć najemcę? Odpowiednia aranżacja i remont mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Internet przepełniony jest ogłoszeniami, które odstraszają starymi meblami, pstrokatymi kolorami ścian, zagraconymi   pomieszczeniami itd. To najczęściej popełniane błędy przez właścicieli, które często wpływają na brak zainteresowania danym mieszkaniem. Wbrew pozorom nie trzeba wiele by poprawić wygląd mieszkania a przez to i jego atrakcyjność. Wystarczy pamiętać kilku zasadach by upiększyć je niewielkim kosztem:

  • Należy zapomnieć o własnym guście – trzeba pamiętać, że urządzasz mieszkanie nie dla siebie tylko dla najemcy. Wystrój powinien być jak najbardziej uniwersalny.
  • Mniej czasami znaczy lepiej – nie inwestuj w pełne umeblowanie. Wyposaż mieszkanie w najpotrzebniejsze sprzęty i pozostaw przestrzeń, którą najemca mógłby urządzić po swojemu.
  • Pomyśl komu chcesz wynająć mieszkanie – inne oczekiwania będą miały młode małżeństwa inne single czy studenci.
  • Postaw na biel – kolor biały sprawi, że mieszkanie będzie wyglądało świeżo i przestronnie a białe ściany będą polem do popisu dla przyszłych najemców.
  • Pamiętaj, że solidność jest ważniejsza od efektu –  trwałe materiały pozwolą uniknąć kosztów związanych z naprawą.
  • Mieszkanie pod wynajem to nie składzik – należy unikać wstawiania starych i zużytych sprzętów do wynajmowanych mieszkań.

Mieszkanie dla studentów 

Studenci to specyficzni najemcy. Wynajmowanie mieszkania tej grupie naraża wynajmującego na brak ciągłości w wynajmie. Jest to zależne m.in.: od aranżacji mieszkania. Należy pamiętać, ze studenci często ze względów finansowych dzielą wynajmowaną przestrzeń z innymi, ceniąc przy tym swoją prywatność. Przede wszystkim należy pamiętać, że mieszkanie nowo wyremontowane oraz nowe meble zwiększą wysokość czynszu, co najprawdopodobniej odstraszy potencjalnych zainteresowanych. Najbardziej pożądany dla studentów jest dostęp do łazienki, kuchni, łóżka oraz biurka z krzesłem. Zbędna może okazać się zmywarka lub piekarnik. Najważniejsze by zagospodarowana przestrzeń była jak najbardziej funkcjonalna, komfortowa i spełniała swoją funkcję.

Mieszkanie dla rodzin  

Wynajmowanie mieszkania rodzinom to pewność w ciągłości wynajmu. Należy jednak pamiętać, że to dość wymagający najemcy. Oczekują mieszkania dwu lub trzypokojowego z dostępem do kuchni i łazienki. Jeśli planujemy aranżacje salonu to musi on być przestronny, ustawny i pełnić funkcje „serca” mieszkania. Pokój dziecięcy powinien być wyposażony w przestronne okna, które sprawią, że pomieszczenie to będzie nie tylko miejscem nauki i snu, ale i spędzania wolnego czasu. Sypialnia powinna być ba tyle przestronna by zapewnić odpoczynek po ciężkim dniu i pomieścić rzeczy dwóch osób. Mieszkania na wynajem dla rodzin powinny być dobrze wyposażone. Dodatkowym atutem może okazać się zmywarka lub drobny sprzęt AGD. Im lepiej wyposażone mieszkanie tym większym zainteresowaniem będzie się cieszyć.

Mieszkanie dla singli 

Osoba mieszkająca sama ma zupełnie inne oczekiwania niż rodzina. Singlom najczęściej marzy się mieszkanie z nowoczesnymi i przestronnymi przestrzeniami. Stosując minimalizm w doborze mebli i odpowiedni dobór detali można nadać mieszkaniu przestronność i funkcjonalność. Tak jak w wyżej wymienionych przypadkach najbezpieczniej postawić na biały kolor ścian, który rozjaśni i unowocześni wnętrze. Mieszkanie singla często składa się z pokoju sypialniano- wypoczynkowego, kuchni i łazienki. Przy urządzaniu pokoju wielofunkcyjnego należy pamiętać o unikaniu dużych i masywnych mebli, które zagraciłyby przestrzeń i sprawiły, że pomieszczenie wydawałoby się dużo mniejsze. Duże i masywne szafy powinny zastąpić niskie regały i komody. W takich miejscach idealnie sprawdzą się sofy na cienkich nóżkach z funkcją spania.  W oknach zamiast tradycyjnych i oklepanych firan warto zainstalować rolety. Jeśli zdecydujemy się na umieszczenie w takim pokoju stołu najlepiej, by był on ustawiony gdzieś pod ścianą i posiadał funkcję rozkładania. Ustawienie stołu na środku zabierze dużo przestrzeni i optycznie pomniejsze pomieszczenie.  Dobrym zamiennikiem stołu w tym przypadku jest niska ława przy sofie. Kuchnia singla często utożsamiana jest z aneksem kuchennym w salonie. Zazwyczaj jest ona mało używana. W łazience dla osoby mieszkającej samej idealnie sprawdzi się prysznic zajmujący zdecydowanie mniej miejsca niż wanna.

Mieszkanie dla obcokrajowców 

Cudzoziemcy mają ograniczone możliwości w poszukiwaniu mieszkań wynikające z nieznajomości języka polskiego. Bardzo rzadko w intrenecie pojawiają się ogłoszenia w języku angielskim. Mimo bariery językowej obcokrajowcy są doskonale zorientowani w cenach na naszym rynku nieruchomości i sztuczne zawyżanie czynszu ze względu na zagranicznego klienta jest niewskazane. Należy pamiętać, że osoby z zagranicy przyjeżdżają do Polski w różnych celach. W związku z tym, ich preferencje odnoście wynajmowanego mieszkania będą różne. Zagraniczny student będzie szukał mieszkania o podstawowym wyposażeniu, małej powierzchni i niskim czynszu. Podobne upodobania będzie miała osoba przyjeżdżająca do naszego kraju w charakterze pracownika fizycznego. Większe aspiracje co do wynajmowanego mieszkania będą mieli zagraniczni menadżerowie i biznesmeni. Dla tej grupy najemców istotna będzie nie tylko lokalizacja mieszkania, ale i jego nowoczesne i pełne wyposażenie. W związku z powyższym, aby dobrze zaaranżować wnętrze mieszkania wynajmowanego osobie z zagranicy należy określić do jakiej grupy najemca będzie należał i jakie będzie miał preferencje co do urządzenia mieszania.

Aranżując mieszkanie pod wynajem należy szukać korzystnych, prostych i niedrogich rozwiązań, które pomogą zrealizować obrany cel. Należy zapomnieć o własnym guście i upodobaniach. Skup się na potrzebach najemców i przekonaj ich do siebie uniwersalną aranżacją. Wynajmowane mieszkanie powinno być przestronne, uporządkowane oraz gotowe do wprowadzenia.

Oceń nas!

Sprawdź również:

Co powinna zawierać umowa najmu okazjonalnego?

Coraz więcej ludzi, w tym Polaków, decyduje się na zakup […]

Czytaj więcej

Umowa najmu okazjonalnego – jakie korzyści ze sobą niesie?

Najem okazjonalny to rewelacyjne rozwiązanie dla właścicieli lokali, których nieruchomości […]

Czytaj więcej

Umowa najmu mieszkania – wskazówki dla wynajmującego

Wiele właścicieli boi się wynajmować swoje nieruchomości z obawy przed […]

Czytaj więcej

Co powinna zawierać umowa najmu mieszkania?

Zastanawiasz się, czy kupno nieruchomości, która będzie służyć głównie pod […]

Czytaj więcej