Czy warto jest ubezpieczyć dom lub mieszkanie?

Ubezpieczenia w dzisiejszych czasach stają się standardem, według przeprowadzonych badań statystycznych aż 80 % Polaków decyduje się na ubezpieczenie nieruchomości. Chcemy mieć zabezpieczenie na wypadek pożaru, powodzi, kradzieży czy też innych nieprzewidzianych zdarzeń. Zakres polis jest różny – może obejmować szeroką listę zdarzeń bądź pomijać najistotniejsze. Zabezpieczenie naszego mienia jest istotne, a więc co warto uwzględnić w umowie z ubezpieczycielem, jakie są najlepsze rozwiązania?

Firm ubezpieczeniowych dzisiaj mamy wiele co zwiększa nasze możliwości. Mamy dostępne ubezpieczenia chroniące nasze mienie przed zdarzeniami losowymi (pożar, zalanie, włamanie z kradzieżą, zniszczenia spowodowane przez klęski żywiołowe), ale też i te mniej popularne zabezpieczające poza naszą nieruchomością także elementy wyposażenia naszego wnętrza, po home assistance czy OC chroniące nas przed skutkami szkód wyrządzonych naszym sąsiadom.

ubezpieczenie domu

Przed wyborem polisy powinniśmy zastanowić się co jest dla nas niezbędne, obecnie możemy skorzystać z pomocy doradcy, zanim wybierzemy ubezpieczyciela. Polisa powinna chronić wszystko to co jest dla nas cenne, definiowanie naszych potrzeb powinno być punktem wyjścia.

Przeglądając szereg ofert ubezpieczeniowych po sprecyzowaniu naszych potrzeb należy skupić swoją uwagę na szczegółach. Wiele ubezpieczycieli okazuje się, że posiada w swoim zakresie ubezpieczenie od niefortunnych zdarzeń, ale nie kiedy mogliśmy znajdować się pod wpływem środków odurzających bądź szkoda była efektem naszego nierozważnego zachowania takiego jak pozostawienie odkręconej wody przed wyjściem z domu.

Zakres ochrony jest niezwykle ważny, aby uzyskać odszkodowanie. Wiele towarzystw ubezpieczeniowych obejmuje już także ochronę w przypadku gdy szkoda była powiązana z naszą winą.

Jaki jest koszt ubezpieczenia mieszkania?

To zależy, przede wszystkim od tego, czego oczekujesz od takiego ubezpieczenia. Podstawowe ubezpieczenie będzie znacznie tańsze od tego, które będzie obejmowało ochronę zarówno Twojego mienia, jak i jego wyposażenia lub sytuacji, w których poniesie stratę także sąsiad.

Cena zależna będzie również od Twojej historii ubezpieczeniowej czy w przeszłości konieczne było korzystanie z polisy a także wpływ na cenę będzie miała kondygnacja, inaczej zapłacimy za ubezpieczenie mieszkania na środkowej kondygnacji a inaczej za mieszkanie na ostatnim piętrze bądź parterze gdzie ryzyko szkód jest znaczne większe więc i cena będzie odpowiednio wyższa.

Wpływ może mieć także otoczenie, w jakim znajduje się nieruchomość np. wyższą cenę będą posiadały nieruchomości znajdujące się na terenach zalewowych. Dzisiaj w celu porównania cen i zakresu polis istnieje wiele stron porównujących firmy ubezpieczeniowe.

Gdzie się ubezpieczyć?

Ogromnym plusem dzisiejszych czasów jest możliwość zrobienia wielu rzeczy bez wychodzenia z domu, także możemy się w ten sposób ubezpieczyć. Umowę możemy zawrzeć zarówno u agenta tradycyjnie odwiedzając zakład ubezpieczeń lub telefonicznie bądź przez internet. Płacimy gotówką lub przelewem. Dostajemy umowę do ręki lub drogą mailową. To my decydujemy, który sposób jest dla nas korzystniejszy.

Z perspektywy oszczędności czasu droga telefoniczno/mailowa jest dużo korzystniejsza a jak wiemy czas dzisiaj jest dla nas bezcenny. Oszczędność pieniędzy – możemy uzyskać znacznie lepszą cenę przez internet. Jednak są osoby, które wolą odwiedzić ubezpieczyciela osobiście z uwagi na dopilnowanie wszelkich formalności.Jedno jest pewne warto ubezpieczenie posiadać.

Składki ubezpieczenia są niższe niż koszty, jakie musielibyśmy ponieść na wypadek wystąpienia szkody, zanim jednak podejmiemy jakąkolwiek decyzję warto jest skorzystać z pomocy specjalistów. Na etapie poszukiwań nieruchomości korzystając z usług pośrednika nieruchomości możemy skorzystać z porad ekspertów, wiele biur dzisiaj ma możliwość skorzystania z usług doradców finansowych.

Jeśli potrzebujesz gotową, sprawdzoną i zawsze aktualną umowę najmu mieszkania czy pokoju, to sprawdź naszą ofertę. Wystarczy, że klikniesz w poniższą grafikę.

wzór umowy najmuPobierz umowę najmu pokoju
Umowa najmu mieszkania  /  Umowa najmu pokoju

5/5 - (3 votes)

Sprawdź również:

Co powinna zawierać umowa najmu okazjonalnego?

Coraz więcej ludzi, w tym Polaków, decyduje się na zakup […]

Czytaj więcej

Umowa najmu okazjonalnego – jakie korzyści ze sobą niesie?

Najem okazjonalny to rewelacyjne rozwiązanie dla właścicieli lokali, których nieruchomości […]

Czytaj więcej

Umowa najmu mieszkania – wskazówki dla wynajmującego

Wiele właścicieli boi się wynajmować swoje nieruchomości z obawy przed […]

Czytaj więcej

Co powinna zawierać umowa najmu mieszkania?

Zastanawiasz się, czy kupno nieruchomości, która będzie służyć głównie pod […]

Czytaj więcej