Kwatery pracownicze. Komu opłaca się najem?

Co wspólnego może mieć rynek pracy z rynkiem mieszkaniowym? Z doświadczenia wiemy, że szukamy raczej pracy w okolicach miejsca zamieszkania. Jednak wiele sytuacji życiowych i zawodowych zmusza nas do pracy w innych terenach kraju. Kwatery pracownicze są wtedy idealnym rozwiązaniem.

kwatery pracownicze

Kwatery pracownicze Gryfino

Jesteś właścicielem przedsiębiorstwa lub pracujesz w Szczecinie, Gryfinie lub w okolicach? Szukasz pokoi pracowniczych dla swoich pracowników? Rentumi oferuje dla Ciebie najwyższej jakości kwatery pracownicze.

Posiadamy największą bazę hosteli na Pomorzu Zachodnim. Oferujemy kwatery pracownicze Rentumi w Szczecinie, Gryfinie i okolicach. Hostele pracownicze, które posiadamy cechują się wysokim standardem i atrakcyjnymi warunkami.

Zachęcamy do współpracy wszystkie firmy oraz osoby pracujące. Kwatery pracownicze Szczecin Rentumi, zgłoś się do nas i przedstaw nam swoje zapotrzebowanie. Znajdziemy dla Twoich pracowników najlepsze zakwaterowanie.

Zapraszamy do kontaktu!

Hostel Rentumi

info@rentumi.pl

+48 730 800 850

Kwatery pracownicze. Rynek pracy

Poziom stopy bezrobocia jest bardzo zależny od regionu naszego kraju. Istnieją w Polsce powiaty, gdzie łatwo znaleźć pracownika, a również takie gdzie wolnych ofert pracy jest bardzo mało. Jeszcze kilka lat temu Urzędy Pracy oferowały tak zwany „bon zasiedleniowy”, czyli specjalny dodatek, który przyznawany był w momencie pracy ponad 80 km lub 3 godziny podróży od miejsca zamieszkania.

Sporo mówi się też o mieszkaniach na wynajem, jako o sposobie na większą elastyczność pracowników. Najem mieszkania lub pokoju, pozwala na stosunkowo niskim kosztem zmienić miejsce zamieszkania. Natomiast jeśli mówimy o pracownikach, którzy będą pracować w danym miejscu np. przez rok lepszą ofertą są kwatery pracownicze.

Rynek wynajmu mieszkań, w szczególności w większych ośrodkach miejskich został zdominowany przez studentów. Poszukują oni miejsca zapewniającego więcej samodzielności niż współdzielone pokoje, ale finanse mają nadal ograniczone, do tego cenią sobie właśnie wynajem mieszkania.

Nieco mniej liczną grupą, ale możliwą do dokładnego opisania i policzenia są pracownicy sezonowi. Budownictwo, przemysł przetwórstwa warzyw i owoców. Pracownicy z tych branż nie mają planów pozostawania w danym miejscu na lata, a do zamiast wynajmować mieszkanie wolą odłożyć ze swojej pensji pieniądze i wynająć hostel pracowniczy. Coraz częściej zdarza się, że od strony pracodawcy zależy wynajęcie takiego miejsca.

hostel pracowniczy

Hostel pracowniczy. Koszty i lokalizacja

Główną korzyścią za zakwaterowaniem pracowników w kwaterach pracowniczych jest cena i jak najlepszy dojazd to miejsca wykonywania pracy. Osoby mieszkające w kwaterach traktują je jako miejsce głównie noclegowe.

Życie rodzinne i towarzyskie toczy się głównie gdzie indziej. Pokoje pracownicze mają być miejscem tymczasowego pobytu w danym miejscu, ale nie mogą być tylko miejscem odpoczynku. Z zakwaterowania dla pracowników bardzo często korzystają pracownicy z Ukrainy, którzy nie mogą wrócić na weekend do swojego domu. Wiele hosteli przeznacza pewną część terenu również na miejsce odpoczynku i rekreacji.

W czasach minionych hotele robotnicze powstawały przy dużych zakładach przemysłowych i były to obiekty albo tymczasowe, albo do przejściowego zamieszkiwania, do czasu otrzymania mieszkania. Istniały budynki hoteli pracowniczych przy szpitalach, uczelnie dysponowały hotelami dla doktorantów.

Zapotrzebowanie osób pracujących, szczególnie w dużych miejscowościach zwiększa się, tak jak ich zarobki i potrzeba większej prywatności.

Hostel pracowniczy. Znajdziemy najlepsze zakwaterowanie

Jeśli zależy Ci na tym, aby kwatery pracownicze, które chcesz wynająć na dłuższy, bądź krótszy okres były bezpieczne i komfortowe, to możesz skorzystać z pomocy Rentumi. Skontaktuj się z nami, a my przedstawimy Ci najlepsze oferty.

Hostel pracowniczy

info@rentumi.pl

+48 730 800 850

Sprawdź również:

Ubezpieczenie mieszkania na wynajem

Ubezpieczanie mieszkania na wynajem nie jest obowiązkiem, jednak podobnie jak […]

Czytaj więcej

Podatek od sprzedaży nieruchomości a remont mieszkania

Podatek od sprzedaży mieszkania musimy zapłacić, gdy transakcja sprzedaży mieszkania […]

Czytaj więcej

Ryzyko związane z wynajmem można ograniczyć

Inwestycja w wynajem to aktualnie jedna z najlepszych lokat kapitału. […]

Czytaj więcej

Wskazówki dotyczące zakupu pierwszej nieruchomości do wynajęcia

Myślisz o zakupie nieruchomości inwestycyjnej? Na rynku nieruchomości stawiali pierwsze […]

Czytaj więcej