Położenie wynajmowanego mieszkania– jak dobrze opisać lokalizację mieszkania w ogłoszeniu? 

W wynajmie mieszkań jednym z najistotniejszych aspektów jest lokalizacja. To najważniejszy czynnik decydujący o skali zainteresowania ofertą oraz wysokości zysków jakie uzyskamy z najmu. Kupując lokal mieszkalny pod wynajem warto zwrócić uwagę na lokalizację mieszkania, jego połączenia komunikacyjne z centrum oraz zastanowić się do jakiej potencjalnej grupy najemców będziemy chcieli kierować naszą ofertę. Jak stworzyć dobry i interesujący opis lokalizacji mieszkania pod wynajem, który nie  zagubi się w wirze obecnych w internecie ofert? Jak określić grupę docelową? Zredagowanie dobrego i chwytliwego opisu lokalizacji wbrew pozorom nie jest takie łatwe. Należy pamiętać o przejrzystych i konkretnych komunikatach, które w ogromie i różnorodności ogłoszeń na pewno przykują uwagę.

Wybór targetu grup  

Określenie grupy docelowej do której kierowana będzie nasza oferta jest jedną z najistotniejszych rzeczy jakie należy zrobić w pierwszej kolejności.  Zdefiniowanie jaki ma być nasz przyszły najemca pozwoli uniknąć nieporozumień i uniknąc niepotrzebnej straty czasu. W zależności od określenia grupy docelowej można skupić się na konkretnych informacjach, które ją zaciekawią. Studenci  szukają mieszkania zlokalizowanego blisko uczelni, klubów, z dobrym połączeniem z centrum oraz niskim czynszem i podstawowym wyposażeniem. Młode rodziny poszukują mieszkania w pobliżu szkół, przedszkoli i placów zabaw. Istotne dla tej  grupy najemców jest dobre połączenie z innymi częściami miasta oraz bliskość  terenów zielonych.  Dla biznesmenów ważna będzie lokalizacja w centrum blisko lokali rozrywkowych i obiektów sportowych. Dopiero po określaniu konkretnych grup docelowych można przystąpić do opisu lokalizacji, zwracając uwagę na elementy, które daną grupę interesują.

Miasto i dzielnica  

Lokalizację mieszkania rozpatruje się zazwyczaj w dwóch wymiarach  przestrzennych – miejscowości oraz dzielnicy, w której znajduje się mieszkanie będące przedmiotem ogłoszenia. Wskazanie dzielnicy, w której znajduje się lokal jest dość proste, jednak wielu właścicieli unika podawania konkretnej lokalizacji lub  podaje błędne informacje licząc na odzew większej liczby  zainteresowanych. Jest to działanie bezcelowe tworzące tylko sytuacje, w której właściciel będzie marnował czas na spotkania z osobami, które tak naprawdę nie są zainteresowane najmem w tej okolicy, niezależnie od standardu jaki zostałby zaoferowany potencjalnemu najemcy.

obsługa wynajmowanego mieszkania

Ulica   

Właściciele mieszkań redagując ogłoszenie o wynajmie często ograniczają się do określenia miasta, w którym znajduje się lokal i dzielnicy w jakiej się mieści. Zauważalna jest tendencja unikania określania konkretnego adresu mieszkania, którą przyczyn nie można jednoznacznie wytłumaczyć. Wiele serwisów internetowych umieszczających ogłoszenia o wynajmie, nie posiada jeszcze filtra zwężającego obszar poszukiwań do konkretnej ulicy. Nadmierne koloryzowanie i upiększanie lub niechęć w określeniu konkretnego adresu wynajmowanej  nieruchomości jest częstym błędem właścicieli. Dobrym rozwiązaniem by przyciągnąć uwagę potencjalnego najemcy jest określenie ulicy w tytule ogłoszenia. Osoba przeglądająca taką ofertę otrzyma w ten sposób konkretną informację jeszcze zanim otworzy i zapozna się ze szczegółami oferty. Sposób ten idealnie sprawdza się przy nieruchomościach położonych w ścisłym centrum lub w prestiżowych  lokalizacjach. Innym sposobem  jest podanie ulicy już w pierwszym zdaniu ogłoszenia. W ten sposób potencjalny najemca na wstępie może określić, czy jest zainteresowany najmem w danej okolicy czy wręcz przeciwnie.

Połączenia komunikacyjne 

Ogłoszenie warto wzbogacić o wartość dodaną jaką jest połączenie komunikacyjne ze strategicznymi punktami miasta oraz okoliczna komunikacja miejska. Warto nie pomijać tak istotnego elementu ogłoszenia. Największym popytem cieszą się mieszkania położone w centrum, w jego okolicy lub dobrze z nim skomunikowane.  W ogłoszeniu o wynajmie nieruchomości warto wspomnieć czy w okolicy znajduje się jakiś przystanek komunikacji miejskiej, w jakim kierunku kursuje i z jaką częstotliwością. Dla zmotoryzowanych istotną informacją będzie podanie możliwych tras dotarcia do centrum oraz czasie takiego przejazdu. Istotne mogą okazać się wzmianki o atrakcyjnych i strategicznych punktach w okolicy do których można dojść na piechotę.

Położenie wynajmowanego mieszkania

Reasumując, najważniejszym krokiem, który musi zrobić właściciel mieszkania, aby znaleźć odpowiedniego najemcę jest poinformowanie świata o tym, że posiada on lokal do wynajęcia. Dokładne określenie lokalizacji mieszkania pod najem oraz połączeń komunikacyjnych pozwoli zwiększyć szanse na szybkie znalezienie odpowiedniego najemcy co wiąże się z szybszymi zyskami i oszczędnością czasu. Gdy znajdziemy odpowiedniego lokatora warto zastanowić się nad formą zarządzania nieruchomości. O ile przy wynajmie jednego mieszkania zarządzanie nie sprawia problemu o tyle zarządzanie i kontrola większej liczby lokatorów może sprawiać nie lada kłopoty. Duża liczba wynajmowanych lokali, większa liczba najemców oraz kontrola wielu należności może zdezorientować  niejednego rentiera. Warto wykorzystywać nowoczesne rozwiązania by mieć dostęp do wszelkich informacji dotyczących naszego najmu o każdej porze i w każdym miejscu. Takie możliwości daje aplikacja Rentumi. Dzięki niej wynajem nieruchomości  czy też skonstruowanie odpowiedniej umowy najmu mieszkania staje się mniej absorbujący. Rentumi umożliwia prowadzenie uporządkowanej bazy mieszkań tworząc wygodny wgląd na bieżącą sytuację w danym lokalu.  Korzystając z tej aplikacji mamy podgląd na całą nieruchomość zarówno pod względem lokatorów jak i stanów liczników oraz rozliczeń. Rentumi to aplikacja przyszłości z potencjałem. Warto z niej korzystać, aby najem był pasywnym przychodem, oszczędzając czas i zmniejszając zaangażowanie osoby wynajmującej do minimum.

wzór umowy najmu mieszkaniaPobierz umowę najmu pokoju
Umowa najmu mieszkania PDF / Umowa najmu pokoju PDF

Oceń nas!

Sprawdź również:

Co powinna zawierać umowa najmu okazjonalnego?

Coraz więcej ludzi, w tym Polaków, decyduje się na zakup […]

Czytaj więcej

Umowa najmu okazjonalnego – jakie korzyści ze sobą niesie?

Najem okazjonalny to rewelacyjne rozwiązanie dla właścicieli lokali, których nieruchomości […]

Czytaj więcej

Umowa najmu mieszkania – wskazówki dla wynajmującego

Wiele właścicieli boi się wynajmować swoje nieruchomości z obawy przed […]

Czytaj więcej

Co powinna zawierać umowa najmu mieszkania?

Zastanawiasz się, czy kupno nieruchomości, która będzie służyć głównie pod […]

Czytaj więcej