Umowa najmu pokoju | Wzór | PDF | Pobierz

Strona główna > Centrum Inwestora > Umowa najmu pokoju | Wzór | PDF | Pobierz

Wynajem miejsca w pokoju.

Inwestowanie w nieruchomości na wynajem dzieli się na dwie części- wynajem całego mieszkania oraz wynajem miejsca w pokoju– w zależności od typu wynajmu potrzebna jest odpowiednia umowa najmu pokoju w mieszkaniu. Umowa najmu miejsca w pokoju odnosi się do wynajmu na pokoje- to oczywiste- czasem wieloosobowe. W tej wersji umowy niezbędne jest określenie adresu nieruchomości oraz wskazanie dokładnego pokoju- najlepiej ponumerować w mieszkaniu drzwi od pokojów- by umowa najmu była jak najbardziej precyzyjna oraz niepodważalna. Dokładne wskazanie miejsca w którym ma mieszkać nasz nowy najemca dostarcza nam wszelkich dowodów związanych z najmem. Mimo tego że zawsze tworzy się protokół zdawczo-odbiorczy, należy stworzyć też taki protokół dla wynajmowanego pokoju, w przeciwnym wypadku może dojść do nieprzyjemnych sytuacji np. do uszkodzeń.

Zabezpieczenie się w ten sposób napisaną umową wynajmu pokoju, dla właścicieli mieszkań jest bardzo wygodne. W aplikacji Rentumi która ułatwia nam zarządzanie wynajętymi mieszkaniami, z łatwością obsłużysz mieszkanie wielopokojowe. Po przypisaniu lokatora do pokoju aplikacja automatycznie generuje waszą umowę z podanymi stawkami oraz wszelkimi opcjami (płatność przelewem/gotówką, płatność do dnia etc.). Ponad to w aplikacji znajdziesz wszystkie swoje umowy zawarte z najemcami wprowadzonymi do Rentumi lub sam możesz wgrać zawarte już wcześniej umowy. Jest to idealne miejsce ze względu na łatwość obsługi oraz przejrzystość dokumentów. W trosce o Państwa wygodę przygotowaliśmy wzór umowy najmu miejsca w pokoju, który można pobrać poprzez kliknięcie poniższego przycisku.

Poniżej wzór umowy najmu pokoju 2019:

 

Zdobądź kompletną umowę najmu pokoju, sprawdzoną
przez 3 kancelarie prawne umowę miejsca w lokalu mieszkalnym:

Kompletna umowa najmu pokoju PDF

Umowa najmu pokoju ze stała opłatą zaliczkową za media:

Umowa najmu pokoju PDF

Umowa najmu pokoju z rozliczeniem mediów na lokatora:

Umowa najmu pokoju PDF

Umowa najmu pokoju miejsca w lokalu mieszkalnym:

Umowa najmu pokoju PDF

Umowa najmu pokoju z podziałem kosztów za media na lokatorów:

Umowa najmu pokoju PDF

Inwestuj w nieruchomości.

Dlaczego warto dzielić mieszkanie na osobno wynajmowane pokoje?

Prawdziwi profesjonaliści, już po pierwszym wejściu na mieszkanie, wiedzą w jaki sposób wykorzystać jego metraż, aby podzielić je na pokoje, dla własnego wykorzystania, bądź jako gotowiec inwestycyjny na sprzedaż. Możliwości podziału mieszkania, na same pokoje, czy też mini, albo mikro kawalerki, jest naprawdę wiele. Coraz więcej właścicieli mieszkań się na to decyduje z bardzo prostej przyczyny. Mieszkania podzielone na pokoje, są po prostu o wiele bardziej rentowne oraz posiadają stosunkowo niewielki nakład pracy w porównaniu do zysków, a niskie stopy procentowe, tylko jeszcze bardziej zachęcają do takiej formy inwestycji.

Jako firma Rentumi, zajmujemy się kompleksowym tworzeniem, tego typu gotowców inwestycyjnych, które generują nawet 10% ROI. Jeśli posiadasz kapitał, bądź mieszkanie, koniecznie odezwij się do nas, a pomożemy Ci mądrze zainwestować i doradzimy, którą drogą podążać, aby inwestować bez ponoszenia ryzyka.

 

Wynajem mieszkań – Czy warto inwestować w mieszkania wielopokojowe?Dowiedz się!

 

Co jest ważne w podziale mieszkania na pokoje?

Podczas dzielenia mieszkania na pokoje, prócz odpowiednie skonstruowanej umowy najmu pokoju, warto także zwrócić uwagę na trzy bardzo ważne elementy. Są to po pierwsze – okna w mieszkaniu, oczywiste jest to, że czym większy pokój tym lepiej, lecz czym więcej dany pokój posiada okien, tym więcej stwarza nam potencjalnych do podzielenia osobnych pomieszczeń. Jeśli jeszcze nigdy nie dzieliliście mieszkania na pokoje, polecalibyśmy pierw zacząć od rozrysowania rozmieszczenia pokoi na planie lokalu. Większe pomieszczenia radzilibyśmy podzielić na mniejsze pojedyncze pokoje, tak aby w całym mieszkaniu uzyskać przynajmniej 3 – 4 pokoje, dzięki temu każdy dodatkowy pokój będzie generował nam od 600 – 900 zł, a nawet 1000 czy 1500 zł dochodu. Warto też wiedzieć, że rata kredytu hipotecznego jest niezależna od liczby lokatorów.

Drugim, jednym z kluczowych elementów, jak nie najważniejszym, przy doborze odpowiedniego mieszkania na pokoje jest… jak to mówi wiele inwestorów, po pierwsze lokalizacja, po drugie lokalizacja i po trzecie lokalizacja. Odpowiednio dobrana lokalizacja przyniesie nam kolejkę zainteresowanych najemców, dzięki czemu nie będzie nam doskwierać pustostan. Czyli bezpieczne i świetnie skomunikowane osiedla, położone blisko centrum miasta, bądź niedaleko uczelni wyższych.

No i po trzecie, kolejna rzecz, bez której żyć nie możemy. Czyli internet, który dla studenta jest jak chleb i woda. O ile może się on obyć bez nich, bądź bez telewizora, to dobrze działający internet jest dla niego jak drugie powietrze i kolejne okno na świat w pokoju z jednym oknem.

 

Wynajem na pokoje, czyli jak zarobić więcej na mieszkaniu.Dowiedz się!

 

Weryfikacja najemców – case study.

Odpowiednie dobranie najemców jest niezwykle ważne i pozwala już na wstępie pozbyć się wielu problemów i konfliktów, które mogłyby w przyszłości wyniknąć. Jak więc do tego podejść? Co zrobić, aby wynająć pokój odpowiedniej osobie i pozbyć się przyszłych nieprzyjemności?

Dobór kandydata, warto by było rozpocząć od pewnej procedury. Na pewno bardzo ułatwi nam pracę checklista 2019 weryfikacji najemców, czyli spis kluczowych pytań, które mogą zweryfikować osobę zainteresowaną naszym pokojem. Najlepiej wypiszmy je porządkując od tych najważniejszych.

 

 1. Dlaczego chce się przeprowadzić?
 2. Od kiedy planuje przeprowadzkę, kiedy chciałby się wprowadzić?
 3. Czy pracuje, jakie dochody osiąga?
 4. Czym się zajmuje?
 5. Co studiuje?
 6. Czy jest w stanie z góry zapłacić za pierwszy czynsz?
 7. W ile osób będzie zamieszkiwać mieszkanie, pokój?
 8. Czy najemca jest w stanie dostarczyć nam referencje obecnego wynajmującego?
 9. Czy jest osobą palącą? Czy spożywa alkohol?
 10. Czy posiada jakieś zwierzęta? Bądź czy jest na jakieś uczulony? – w przypadku, gdy pozwoliliśmy jednemu z najemców wprowadzić się ze swoim zwierzęciem. Choć za bardzo tego nie preferujemy.
 11. Na jak długo planuje wynająć mieszkanie? Czy jest możliwość wynajęcia dłuższego terminu np. na 2 lata?
 12. Czy najemca chciałby dokonać w mieszkaniu jakiś zmian? Czy planuje wnieść swoje meble, bądź któreś z obecnych mu przeszkadza?
 13. Najemca bardziej preferuje cisze i spokój, czy zdarza mu się głośniej słuchać muzyki?
 14. Czy jest osobą, która często imprezuje?
 15. Czy najemca ma jakieś pytania?

Są to pytania, które na pewno warto by było uwzględnić w naszej procedurze weryfikacji najemców. Zwróćmy tylko uwagę, że powyższe pytania są głównie kierowane do osób młodych, a zwłaszcza do studentów. Ze względu na to, że to oni są dla nas najcenniejszą grupą docelową podczas najmu pokoi. Pozyskując, dbającego o czystość i spokój, studenta, który raptem dopiero rozpoczyna swoją przygodę ze studiowaniem w naszym mieście, potencjalnie możemy zdobyć najemcę na 3 lata, jeżeli spełnimy jego wymagania, a on z kolei nie zawiedzie naszych. Dlatego tak ważna jest skuteczna weryfikacja potencjalnego najemcy, a także wysłuchania jego wymagań, bądź sugestii.

 

Ankieta danych osobowych najemcy.

Aby zdobyć wiele informacji, prócz umowy najmu pokoju, czasami warto też wdrożyć ankietę danych osobowych najemcy i osobę zainteresowaną poprosić o jej wypełnienie. Poniżej możecie pobrać wzór 2019 ankiety danych osobowych najemcy pokoju.

 

wzór 2019 ankiety danych osobowych najemcy pokoju

 

Rentumi Inwestors

Inwestuj z Rentumi i pobierz umowę najmu pokoju

Jesteśmy ekspertami w branży nieruchomości – Specjalizującymi się w gotowcach inwestycyjnych.
Być może też będziesz zainteresowany zakupem naszych gotowców inwestycyjnych, bądź inwestowaniem z nami!
Koniecznie napisz do nas!

A może potrzebujesz ogromnej dawki wiedzy, aby samemu nauczyć się jak inwestować w nieruchomości?
Zapisz się na nasze 6cio dniowe szkolenie z inwestowania w nieruchomości!
Dołącz do nas i zyskaj nawet 80% refundacji kosztów z Unii Europejskiej.

Artykuły

Poradnik współczesnego kamienicznika

Wynajmowanie mieszkań – dawniej w kamienicach, dzisiaj w blokach – […]

Czytaj więcej

Koniec użytkowania wieczystego – czas na własność!

Z dniem (najprawdopodobniej) 1 stycznia 2019 r. ma wejść w […]

Czytaj więcej

Zmiana wysokości czynszu za wynajem

Prawa i obowiązki właściciela Każdy kto udostępnia odpłatnie swoją nieruchomość, […]

Czytaj więcej

Mieszkanie Plus

Rewolucja na polskim rynku nieruchomości? Na chwilę obecną, chyba nie […]

Czytaj więcej