Jak sprzedawać nieruchomości w trakcie pandemii?

Mija drugi rok a pandemia nas nie opuszcza, najgorsze scenariusze przewidują nadchodząca czwartą falę a my musimy nauczyć się w końcu funkcjonować w trakcie pandemii rynek nieruchomości stale pracuje i nie odpuszcza.

Mieszkania, zanim zostaną wybudowane są już praktycznie wykupione ale mimo dobrej passy w nieruchomościach sytuacja może się zmienić wraz z kryzysem na rynku pracy wówczas popyt na mieszkania może znacznie spaść.

Popularność pracy w domu tak zwany „home office” jest już na tyle popularny, że aby stale osiągać sukces w sprzedaży należy zadbać o dobry marketing oraz wyjść naprzeciw do klienta.

Praktycznie cala reklama powinna przeniesiona być do Internetu dlaczego?

Dzisiaj to tu przeniesiony jest cały świat. W momencie największych obostrzeń całe życie „kręci się” w sieci. Tutaj pracujemy, tutaj robimy zakupy, tutaj kontaktujemy się z innymi. Znaczenie Internetu w dobie pandemii wzrosło jeszcze bardziej.

Dzisiaj dbanie o wizerunek w social mediach jest niezbędny aby dotrzeć do klienta dobrze jest być rozpoznawalnym, korzystać z możliwości mediów społecznościowych takich jak Facebook czy też Instagram obecnie najpopularniejszych aplikacji wśród społeczności zarówno młodszej, jak i starszej.

Jest to idealne miejsce aby dotrzeć do lokalnej społeczności, ale również stale być i dbać o kontakt z klientem. Dzisiaj dla klienta jest to ważne dlatego warto zadbać o to aby stale budować kontakt z klientem i nie tracić zaufania przez wziąć trwającą pandemię.

Dobrym rozwiązaniem będzie również wrzucanie filmików na YouTube dotyczących na przykład porad odnośnie do rynku nieruchomości. Podstawą jest posiadanie strony internetowej. Ważne jest to by była przejrzysta i przyjemna dla oka klienta. Dobrym rozwiązaniem będzie chat bot, aby stale być w kontakcie z klientem.

Sposoby na kontakt z klientem

W normalnych warunkach, klient mógł spotkać się z pośrednikiem twarzą w twarz. Teraz najlepszym rozwianiem będzie wybór rozmów telefonicznych bądź wideokonferencji.

Dzięki wideokonferencji możemy ustalić wiele istotnych faktów bez wychodzenia z domu. Potrzebne dokumenty wszelkie formalności również nie będą problemem, ponieważ i to można załatwić elektronicznie dzięki skanom.

Profesjonalne zdjęcia, wirtualne spacery podstawą sprzedaży

Należy ograniczać kontakt z ludźmi do minimum, przez co prezentacje nieruchomości klientom są niemal niemożliwe. Dzięki profesjonalnym zdjęciom i wirtualnym spacerom możemy przedstawić nieruchomość od tej najlepszej strony. Jest to idealne rozwiązanie na początek współpracy, kiedy wybieramy nieruchomości spośród kilku propozycji.

W momencie wyboru tej jedynej warto jednak przeprowadzić oględziny. Wówczas niezbędne jest zastosowane wszelkich środków ostrożności takie jak maseczka ochronna, dezynfekcja, odpowiednio wywietrzony lokal, skrócenie czasu opędzić do możliwie jak najkrótszego czasu.

Negocjacje dotyczące cen warunków umowy należy przenieść na rozmowę telefoniczną bądź spotkanie podczas wideokonferencji Podczas finalizacji sprzedaży wraz z podpisaniem umów notarialnych również należy przeprowadzić z uwzględnieniem wszystkich środków ostrożności.

Teraz musimy nałożyć podwójny nacisk na reklamę w social mediach to tutaj kręci się cały świat i rodzi się popyt. Branża nieruchomości obecnie jest popularna co zwiększa ilość konkurencji na rynku. Z obawy utraty pracy większość poszukuje tej pracy tam gdzie jest ona pewna. Wzrasta znacznie zawodu pośrednika nieruchomości.

Dzisiaj jest to coraz bardziej popularny zawód. W branży nieruchomości ważne jest, aby znaleźć to „coś” co będzie nas wyróżniać i zwracać uwagę potencjalnego klienta. Może to być inna reklama , stawiane na kontakt z klientem poprzeć różne media społecznościowe, charakterystyczne hasło, logo a nawet ubiór pracowników. Budowanie własnej marki jest jedną z najistotniejszych rzeczy chcąc osiągnąć sukces sprzedaży. 

Jeśli potrzebujesz gotową, sprawdzoną i zawsze aktualną umowę najmu mieszkania czy pokoju, to sprawdź naszą ofertę. Wystarczy, że klikniesz w poniższą grafikę.

wzór umowy najmuPobierz umowę najmu pokoju
Umowa najmu mieszkania  /  Umowa najmu pokoju

5/5 - (4 votes)

Sprawdź również:

Co powinna zawierać umowa najmu okazjonalnego?

Coraz więcej ludzi, w tym Polaków, decyduje się na zakup […]

Czytaj więcej

Umowa najmu okazjonalnego – jakie korzyści ze sobą niesie?

Najem okazjonalny to rewelacyjne rozwiązanie dla właścicieli lokali, których nieruchomości […]

Czytaj więcej

Umowa najmu mieszkania – wskazówki dla wynajmującego

Wiele właścicieli boi się wynajmować swoje nieruchomości z obawy przed […]

Czytaj więcej

Co powinna zawierać umowa najmu mieszkania?

Zastanawiasz się, czy kupno nieruchomości, która będzie służyć głównie pod […]

Czytaj więcej