Wirtualny spacer – świetne rozwiązanie przy wyborze nieruchomości

W związku z obecną sytuacją dotyczącą COVID-19 sektor nieruchomości poszedł o krok dalej i zdecydował się na wirtualną rzeczywistość, w której wirtualny spacer 3D stały się rozwiązaniem, dzięki któremu wynajem nieruchomości nie kończy się w czasie pandemii.

W branży jest już wiele firm i profesjonalistów, którzy z nich korzystają i cieszą się z ich korzyści. Aby lepiej to zrozumieć należy zadać sobie pytanie czym jest wirtualny spacer i dlaczego warto z niego korzystać biorąc pod uwagę kontekst ekonomiczny, społeczny i kulturowy, w którym się znajdujemy.

Wirtualne spacery po mieszkaniach na wynajem są już bardzo popularne w miejscach takich jak Azja i Stany Zjednoczone , jednak w naszym kraju dopiero zaczynają nabierać większego znaczenia.

wirtualny spacer

Czym jest wirtualny spacer?

Wirtualny spacer to cyfrowe narzędzie do symulacji prawdziwej przestrzeni za pomocą zdjęć 360 stopni połączonych za pomocą oprogramowania, które pozwoli użytkownikowi docenić estetykę, kolory w znacznie wygodniejszy i bardziej realistyczny sposób. Wirtualne zwiedzanie mieszkań można przeprowadzać na różne sposoby, korzystając z różnych technologii dostępnych dla użytkowników.

  • Wideo : wizytę wideo można przeprowadzić na dwa sposoby: za pośrednictwem platformy takiej jak YouTube lub za pośrednictwem nagrania wideo . Pierwsza opcja jest idealna, gdy jesteś w pierwszych fazach wyszukiwania, ponieważ pozwala na wizualizację ogólnych cech nieruchomości, takich jak przestrzeń, aranżacja pomieszczeń, kolorystyka i wykończenia.
  • Foto Wycieczka 360 °: dzięki tej technice, która jest wykorzystywana na przykład w aplikacjach mapowych , zainteresowana strona może odbyć wirtualną wycieczkę po lokalu, wywołując wrażenie poruszania się w nim. 
  • Wirtualna rzeczywistość: jest to technika podobna do poprzedniej, tylko trochę bardziej zaawansowana. Zwykle stosowana jest w przypadku nieruchomości w budowie, co pozwala docenić, jak będzie wyglądał lokal po jego wykończeniu. Możesz wybrać się na interaktywną wycieczkę, podczas której możesz „poruszać się” w przestrzeni, do której potrzebujesz okularów wirtualnej rzeczywistości , lub możesz zdecydować się na wycieczkę wideo 3D , podobną do tej wykonanej za pomocą tradycyjnego wideo.

Znając trochę lepiej tę technologię, prawie nieuniknione jest zadanie sobie pytania, jakie korzyści mogą zaoferować mi lub moim klientom wirtualne wycieczki?

Korzyści dla wynajmującego

Główną zaletą wirtualnych spacerów po nieruchomości jest to, iż dzięki nim w znacznym stopniu możemy zaoszczędzić swój cenny czas. Fizyczne wizyty wymagane przed wynajmem nieruchomości można zmniejszyć nawet o 70%, stosując tego typu innowacyjne rozwiązanie jako wstępny filtr wśród potencjalnych najemców.

Ta metoda pozwala uniknąć wielu niepotrzebnych stresów i czasu.  Nieruchomość z dołączoną wirtualną wycieczką będzie wyróżniać się spośród konkurencji na każdym portalu nieruchomościowym. Tego typu rozwiązanie pozwala pokazywać klientom swoje nieruchomości 24 godziny na dobę, 365 dni w roku, z dowolnego miejsca na świecie.

Korzyści dla klientów

Powszechnie wiadomo, że większość zdjęć dołączonych do ogłoszeń dotyczących najmu nie odzwierciedla prawdziwego stanu lokalu co może mieć kluczowe znaczenie dla ostatecznej decyzji najemcy. Dzięki wirtualnym wycieczkom uzyskasz prawdziwy i obiektywny obraz każdego szczegółu nieruchomości, bez filtrów i tajemnic.

Ta forma prezentacji jest bardzo wygodna dla osób zainteresowanych najmem. Najemcy mają możliwość odwiedzania nieruchomości za pomocą komputera, telefonu komórkowego lub tabletu, bez względu na czas i miejsce w którym się znajdują. Po wejściu na wirtualną wycieczkę najemca ma swobodę wyboru miejsca, do którego chce się udać i czasu, jaki chce spędzić na oglądaniu każdego pokoju.

Minusy wirtualnych spacerów

Oczywiście istnieją możliwe zastrzeżenia najemców do tego rodzaju rozwiązań. Niektórzy mogą stwierdzić, że wirtualne spacery po mieszkaniach na wynajem  uniemożliwiają wykrycie ukrytych wad nieruchomości.

Należy jednak pamiętać, że wizyta w lokalu online jest bardzo przydatna w pierwszych fazach poszukiwań. Kiedy potencjalny najemca ma już ostateczną listę nieruchomości, które go interesują, przyjdzie czas, aby osobiście odwiedzić lokal i dokładnie go obejrzeć.

Niektórzy mogą uważać, że utrata interakcji ze sprzedawcą może wpływać na utratę zaufania właścicieli mieszkań. To niekoniecznie jest prawdą, może być wręcz odwrotnie.  

Wszystkie sektory rynku przechodzą ważne zmiany, ale zasoby cyfrowe oferują wiele udogodnień umożliwiających kontynuację planów zakupu lub wynajmu mieszkań, pomimo obecnej sytuacji spowodowanej przez COVID-19. Gdy Twój najem dojdzie do skutku warto zastanowić się nad innowacyjnymi rozwiązaniami dzięki, którym ograniczysz ryzyko zarażenia wirusem do minimum.

wzór umowy najmuPobierz umowę najmu pokoju
Umowa najmu mieszkania  /  Umowa najmu pokoju

Sprawdź również:

Kwatery pracownicze. Komu opłaca się najem?

Co wspólnego może mieć rynek pracy z rynkiem mieszkaniowym? Z […]

Czytaj więcej

Kwatery pracownicze. Jak znaleźć sprawdzony nocleg?

W Twojej firmie wystąpiła konieczność oddelegowania pracowników do innego regionu […]

Czytaj więcej

Kwatery pracownicze. Wyposażenie pokoju robotniczego

Kwatery pracownicze to zazwyczaj miejsce tymczasowego zamieszkania przez pracowników, które […]

Czytaj więcej

Kwatery pracownicze. Odpowiednia lokalizacja

Hostel lub kwatery pracownicze i wynajmowanie tam pokoi wiąże się […]

Czytaj więcej