Zamieszkaj w hotelu. Czy najem długoterminowy w hotelu się opłaca?

Polskie hotele coraz częściej w swojej ofercie proponują swoim gościom najem długoterminowy swoich pokoi. Opcja zamieszkania w hotelu ma wiele pozytywnych aspektów takich jak zagwarantowaną usługę sprzątania jak i możliwość wykupienia posiłków.

Branża hotelarska już od prawie dwóch lat zmaga się z obostrzeniami związanymi z pandemią COVID-19. Związku z kilkoma lockdownami turyści rzadziej odwiedzają duże miasta, a ponadto wszelkie konferencje, szkolenia oraz eventy musiały odbywać się w formie online. Tym samym pandemia spowodowała, że właściciele hoteli szukają innych, alternatywnych sposobów na zarabianie. 

Nowym i dosyć ciekawym trendem branży hotelarskiej jest tani długoterminowy wynajem pokoi hotelowych. Wielu właścicieli hoteli zamienia swoje pokoje na przyjazne i komfortowe kawalerki, które każdy z nas może wynająć na dłuższy czas.

rentumi hotel warszawa

Kawalerka a mieszkanie w hotelu

Dla wielu osób zakup swojego mieszkania jest wyznacznikiem dorosłości i zdobycia lepszego statusu społecznego. Czasy się jednak zmieniają, tak jak zmienia się wciąż rynek nieruchomości w Polsce i na świecie. Wiele osób rezygnuję z zakupu mieszkania na rzecz inwestowania w nieruchomości. Inni wybierają kolejną alternatywę jaką jest zamieszkanie w hotelu.

Plusów zamieszkania w pokoju hotelowym jest wiele. Za przykład można podać kilka obiektów w Warszawie, które swoim gościom oferują kawalerk. Na 30 dni i dłuższy okres możemy już wynająć m.in. pokój bez aneksu kuchennego, 30-metrową kawalerkę jak i nowoczesne aparatmenty z oddzielną sypialnią. 

Ceny wahają się w granicach od 1500 zł do 2600 zł. W cenę wynajmu każdy z gości ma wliczoną opłatę za media jak i pościel, ręczniki i cotygodniowe sprzątanie, co jest zdecydowanym plusem dla osób, które przez pracę nie mają czasu na wykonanie tych czynności. Hotele gwarantują lokatorom w cenie najmu również dostęp do siłowni. 

Wśród tradycyjnego modelu wynajmu mieszkań lub pokoi na okres długoterminowy właściciele wymagają od wynajmujących kaucję. Zazwyczaj jest to kwota w wysokości jednomiesięcznego czynszu. W przypadku wynajmu długoterminowego w hotelu zazwyczaj nie ma takiego obowiązku.

Wynajem długoterminowy w hotelu

Osoba decydująca się wynająć pokój lub mieszkanie w hotelu może być pewna komfortu. Ma ona możliwość korzystania z wielu pomieszczeń, całego wyposażenia, łazienki. Dodatkowo wiele hoteli posiada w swoim budynku siłownie, basen, saunę, więc komfort jest wyższy niż w tradycyjnym mieszkaniu.

Decydując się na mieszkanie w hotelu mamy pewność, że pokój będzie zadbany oraz dobrze wyposażony. Goście muszą czuć się jak we własnym domu. Hotele, które oferują taką formę wynajmu gwarantują, że ich apartamenty są wyposażone w wygodne meble i sprzęty, z jakich każdy z nas korzysta na co dzień. Goście muszą mieć zapewnione m.in. miejsce do pracy takie jak biurko lub stolik. 

Pobyt długoterminowy w hotelu a cena

Pobyt długoterminowy w hotelu to również możliwość wynegocjowania niższej ceny za pobyt. Wynika to z faktu, że właściciele obiektów ponoszą niższe koszty, niż w przypadku, gdy w pokoju co chwilę mieszka  inny gość. 

Nowy gość przy zakwaterowaniu musi mieć zagwarantowaną od hotelu świeżą pościel, komplet czystych ręczników oraz pełen pakiet kosmetyków i detergentów do prania. W przypadku wynajmu długoterminowego w hotelu dostarcza się w przypadku, gdy klient zużyje zawartość poprzednich. 

Rentumi Hotel Warszawa (Fort Hotel)

Rentumi zaprasza do zarezerwowania pokoju w Rentumi Hotel Warszawa (Fort Hotel), który znajduje się w dzielnicy Białołęka. Każdy pokój w naszym obiekcie jest wyposażony w telewizor, szafę oraz prywatną łazienkę. Zapewniamy całodobową recepcję oraz profesjonalną obsługę pokoju. Dla naszych gości serwowane są codziennie śniadanie w formie bufetu.

W pobliżu hotelu znajduje się wiele zabytków i miejsc ważnych dla historii Polski takich jak m.im Cmentarz Powązkowski, Muzemu Historii Żydów Polskich, Pomnik Powstania Warszawskiego oraz Zamek Królewski w Warszawie. 19 kilometrów od Rentumi Hotel Warszawa (Fort Hotel) znajduje się Lotnisko im. Chopina.  

Rentumi Hotel Warszawa (Fort Hotel)

+48 572 820 001

Sprawdź również:

Kwatery pracownicze. Wyposażenie pokoju robotniczego

Kwatery pracownicze to zazwyczaj miejsce tymczasowego zamieszkania przez pracowników, które […]

Czytaj więcej

Kwatery pracownicze. Komu opłaca się najem?

Co wspólnego może mieć rynek pracy z rynkiem mieszkaniowym? Z […]

Czytaj więcej

Umowa najmu mieszkania. Na ile można ją podpisać?

Umowa najmu mieszkania i konkretne wymogi dotyczącego na jak długo […]

Czytaj więcej

Polski Ład. Co zmieni się na rynku nieruchomości?

Polski Ład to propozycja dla nas na „odrodzenie” po pandemii. […]

Czytaj więcej