Rewolucja Branży Nieruchomości w 2018 Roku!

Strona główna > Strona korporacyjna > Rewolucja Branży Nieruchomości w 2018 Roku!

Rozwój Branży Nieruchomości!

Rok 2018 upłynął dla całego zespołu Rentumi, niewątpliwie udanie. Jak na drodze, każdego człowieka bywają wzloty i upadki, na szczęście tego drugiego przez całe 12 miesięcy nie zanotowaliśmy. Pojawiały się lepsze, bądź gorsze wybory, lecz każdy z nich budował wyjątkowe miejsce, w którym jesteśmy. A wyjątkowe miejsca tworzy klimat nas otaczający…

Ciepła rodzinnego domu, nie byłoby bez samej rodziny, a udanej randki bez zapachu kwiatów i blasku świec… to też biura nieruchomości Rentumi, nie byłoby bez ludzi go tworzących.

 

 

Bardzo ceniąc takie podejście, chcieliśmy w tym roku nadać całej branży nieruchomości, nowego wdzięku

… przypominając, że dla każdego z nas to wspomnienia tkwiące w przyszłych czterech ścianach, będą największą wartością. Stąd też w przyszłym domu, mieszkaniu, pokoju powinniśmy czuć się po prostu dobrze i bezpiecznie. Tego oczekują od nas klienci, chcący zakupić nieruchomość z rąk naszego biura i tego oczekują od nas klienci, chcący dać setki wspomnień przyszłym najemcom, bądź właścicielom.

 

 

Marketing Nieruchomości

Różowo niebieskie mieszkanie

Dlatego za pomocą Dodaj Rentumi, dopieściliśmy to czego klienci od nas potrzebują.

 • Daliśmy im możliwość przejścia się po przyszłym mieszkaniu. Nie ruszając się z wygodnego fotela, dzięki wirtualnej rzeczywistości .
 • Doznanie klimatu otaczających pomieszczeń. Już po przekroczeniu progu drzwi mieszkania, dzięki Home Staging’u.
 • Możliwość szybkiego znalezienia miejsca, którego szukają, dzięki promocji nieruchomości.
 • I napisania w nim swojej bajki.

Jeśli chcesz nadać blasku swojemu mieszkaniu na wynajem, bądź sprzedaż? Pomożemy Ci tego dokonać za pomocą Spaceru 3D, Home Stagingu, Promocji Nieruchomości, a nawet kredytu, jeśli go potrzebujesz.

 

 

Zdalny system obsługi najmu

… ceniąc czas, którego ubywa nam coraz więcej. Przez natłok pracy, za mało poświęcamy go na to co naprawdę sprawia nam przyjemność. Dlatego dzięki aplikacji Rentumi, pragniemy dać Wam tą przyjemność, abyście mogli spędzać ją z najbliższymi.

 • Obciążając Was psychicznie, umieszczając kilkanaście Waszych mieszkań i dziesiątki klientów w jednym miejscu.
 • Zabierając marnowany czas na zarządzanie wszelkimi ich płatnościami.
 • Ułatwiając kontakt z lokatorami, bądź podpisywanie umów, nawet na odległość.
 • A także udostępniając Wam za darmo, sprawdzone wzory umów.

Jeżeli dla Ciebie Excel również stał się uciążliwy, spróbuj rozwiązania, które daje Ci aplikacja Rentumi! – System do zarządzania nieruchomościami.

 

 

Systemem do rozliczania podatku od wynajmu nieruchomości

Makieta Portalu Mój Wynajem

Jak już się zdecydujesz, koniecznie połącz ją z  – Mój Wynajem

 • pełna ewidencja przychodów i kosztów
 • automatyczne odliczanie amortyzacji mieszkania
 • odliczanie odsetek od kredytu
 • odliczanie kwoty wolnej od podatku (z możliwością wyłączenia)

To kilka narzędzi, które z roku na rok coraz bardziej udoskonalamy, specjalnie dla Waszych potrzeb.

 

 

Media o nas

Aplikacja Rentumi

A jak u nas nieruchomości wyglądały w 2018 roku?
Cofnijmy pamięcią wstecz, jak wypowiadały się o nas media…

 

Rok rozpoczęliśmy od wywiadu dla Północnej Izby Gospodarczej, opowiadając o naszych celach i tym w jaki sposób chcemy zmieniać i unowocześniać rynek nieruchomości, proponując tej branży nowoczesne i funkcjonalne rozwiązania informatyczne, czyli m.in. naszą autorską aplikację Rentumi.

W lutym ostro ruszyliśmy z networkingowymi Seminariami Inwestorów Nieruchomości. Które okazały się ogromnym sukcesem, cyklicznie już goszcząc ludzi zainteresowanych branżą nieruchomości. – Najbliższe, 6 już wydarzenie odbędzie się 15 lutego w Szczecinie!
WSzczecinie również wypowiedzieli się na temat naszego systemu do zarządzania wynajmem mieszkań.
W maju kilka naszych słów pojawiło się w  krótkim wywiadzie dla Hotmag, rozmawialiśmy o naszej rewolucji, i faktycznie, media mówiły o Rentumi coraz głośniej… Otrzymaliśmy nagrodę, pracodawcy roku!
W łodzi wzięliśmy udział w warsztatach inwestowania w nieruchomości!
Nie zabrakło też dla nas miejsca w Gazecie Głos Mieszkańców.

 

A już w czerwcu wykupiliśmy serwis Mój Wynajem! – kompleksowy system do księgowości i zarządzania wynajmem nieruchomości.

Franczyza Biur Nieruchomości

Lecz dla nas to było za mało, ponieważ już na początku lipca wystartowaliśmy z Franczyzą Biur Nieruchomości! – Rezerwując miejsca na oddziały w największych miastach (Poznań, Wrocław, Londyn, Warszawa, Kołobrzeg, Łódź, Kraków, Gdańsk, Toruń, Katowice) i otwierając biuro nieruchomości w 30 dni pod klucz!
Więcej na temat naszego prężnego rozwoju w branży znajdziecie w kolejnym wywiadzie dla Północnej Izby Gospodarczej!

 

 

Rewolucja Branży Nieruchomości w 2018 Roku!

Postanowiliśmy także przekazywać naszą wiedzę innym po przez merytoryczne artykuły i filmiki tematyczne. W lipcu porozmawialiśmy trochę z Krzysztofem Ocalewskim (prezesem zarządu Gryf) o rentowności z najmu.


4 KROKI do wysokiej rentowności
:

 1. Tani zakup mieszkania. Licytacje komornicze, do pełnego remontu w kamienicy. Warto kupić za gotówkę szybko i tanio, a potem w ciągu miesiąca uruchomić kredyt refinansujący 90% ( budżet na kolejne inwestycje ).
 2. 🔧 Sprawny remont w niskiej cenie, umeblowanie np. IKEA.
 3. Wynajem na pokoje dużego mieszkania zazwyczaj przynosi ROI 10-15%. Przeciętny model: 85m2, 5-6 pokoi, 7-8 osób mieszkających, 2 łazienki. Zwiększa troszkę to koszt remontu, ale ROI nadrabia i wynagradza to 
 4. Niski koszt zarządzania – zrób to sam, zwiększ rentowność swojej inwestycji stosując aplikację Rentumi – załóż darmowe konto
  Ewentualnie zgłoś się do nas, abyśmy poprowadzili Tobie najem mieszkania.

__________


Warto też zwrócić uwagę na różnicę między ROI a ROE.

 • ROI to zwrot z całej inwestycji wraz z uwzględnieniem kredytu. Warto liczyć także ile spłaca się wewnątrz raty kapitału kredytu.
 • ROE to zwrot z Twojej gotówki zainwestowanej względem zysku po odjęciu raty kredytowej.

 

A po udanych seminariach rozpoczęliśmy kolejną podróż promocyjną dookoła świata!

 

Byliśmy na targach WebSummit w Portugalii w Lizbonie!

Z misją pokazania światu Rentumi! Było to bardzo inspirujące wydarzenie, na którym pokazało się setki pomysłowych startupów, wielu potencjalnych klientów, a nawet ogromnych kontrahentów z sporym zapleczem. 4 olbrzymie hale wpuściły tysiące ludzi, tak wielu, że przez cały dzień ciężko było choć na chwilę napić się wody.

 

Później Rentumi na Cloud Expo w Nowym Jorku!

Rentumi na Targach w Nowym Jorku

 

 

Nie było to tak wielkie wydarzenie jak w Lizbonie, jednak wciąż prestiżowe. Dość mocno zaprezentowały się tam 4 Polskie firmy, a sam Roosevelt hotel był pierwszorzędny. Nie zabrakło też niespodzianek i atrakcji w postaci zagubionej połowy ilości bagaży na lotnisku, ale mimo to humor nam dopisywał.

 

 

 

 

Pojawiliśmy się też na Slush Expo 2018 w Finlandii!

Rentumi na Targach Slush Expo

 

Najlepsze Biuro Nieruchomości w Szczecinie!

Po powrocie dobre wieści nie opuszczały nas, nawet na chwilę. Warto wspomnieć, że byliśmy pierwszym biurem nieruchomości w konkursie gospodarczym „Twój biznes pod banderą sukcesu” i zdobyliśmy Banderę Sukcesu, zwyciężając jako najbardziej innowacyjna firma na pomorzu zachodnim, pierwsze miejsce w kategorii mikroprzedsiębiorstw! – Po tym wydarzeniu pojawiliśmy się wielokrotnie na portalach informacyjnych, a także dwukrotnie w Gazecie Wyborczej! (czyt. więcej)

 

Zespół Rentumi w Gazecie Wyborczej

 

Wygrany konkurs dał nam tylko kopa do działania ponieważ już w styczniu startujemy z 6cio dniowym Szkoleniem z Inwestowania w Nieruchomości! Którego partnerami zostało Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Pośredników Obrotu Nieruchomościami, a także portal Dobry Adres.

 

A już dzisiaj możesz zapisać się na VI Seminarium Inwestorów NieruchomościSzczecin15 lutyPark Hotel**** -> Rezerwuj miejsce!

Bądź otrzymać darmowy dostęp do naszej aplikacji – Rentumi!

Oceń nas!

Pozostałe aktualności

Czym jest najem krótkoterminowy?

Czytaj więcej

W jaki sposób ustalić wysokość czynszu najmu?

Czytaj więcej

Dom na wynajem – czy to się opłaca?

Czytaj więcej

O czym należy pamiętać wynajmując mieszkanie obcokrajowcowi?

Czytaj więcej